Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kategorie
  • Erbsloh-MostGelatine CF

Erbsloh-MostGelatine CF

  • Kód výrobku: 4101002/250g
  • Dostupnost: Skladem 84 ks

K preventivnímu ošetření rmutů a moštů


ks

78,65 Kč

s DPH (21%)

Adresa prodejny

Proneco
Klentnice 78
692 01


Otevírací doba

pondělí – pátek
7:30 – 16:30
sobota
8:00 – 11:00

Registrujte se a získejte 3% slevu na veškerý náš sortiment.

Toto zboží je možné odeslat přepravcem, nabízíme také osobní odběr.

Erbslöh Mostgelatine CF je kapalný, kombinovaný bezkaseinový přípravek z želatiny, vyziny a PVPP k preventivnímu ošetření rmutů a moštů. Erbslöh Mostgelatine CF způsobuje redukci celkových polyfenolů a podporuje sedimentaci. Díky bezkaseinové výrobě Erbslöh Mostgelatine CF není povinnost vyznačovat alergeny na etiketě.

Právě v době intenzivní práce během sklizně usnadňuje Erbslöh Mostgelatine CF první krok při výrobě vysoce kvalitních vín. Díky specifickému složení garantuje inovativní kapalný přípravek efektivní použití při časné korektuře tříslovin. S tím je spojená ochrana proti pozdější vysoké barevnosti. Zejména při vyšší mechanické zátěži suroviny, delší maceraci rmutu nebo ostatní zátěži rmutu, při které se musí počítat se zvýšeným obsahem tříslovin, je použití Erbslöh Mostgelatine CF smysluplné.

Povolený podle nařízení a předpisů EU. Testován odbornou laboratoří na čistotu a kvalitu.

CÍL OŠETŘENÍ
Aplikace Erbslöh Mostgelatine CF se provádí proto, aby se redukovaly rušivé polyfenoly a katechiny. Časné odstranění těchto rušivých substancí, které jsou v nadbytku, zajistí čisté tóny mladých vín. Rozsáhlé a nákladné opatření na ošetření vín pozdějšími korekturami tříslovin se mohou takto obejít. Také sklon k netypickému stárnutí může být snížen s použitím Erbslöh Mostgelatine CF.

PRODUKT A ÚČINEK
S Erbslöh Mostgelatine CF se podařilo vyrobit moštovou želatinu bez kaseinu. Hlavní složkou je 20 % kapalná želatina rozdílné molekulové struktury a velikosti molekul, vyzina a křížově zesíťovaný polyvinylpolypyrrolidon. Pečlivě sladěný podíl PVPP redukuje široké spektrum nežádoucích hořkých látek, bez odstranění důležitých látek obsažených v moštu.

Paralelně s chuťovým vylepšením podporuje Erbslöh Mostgelatine CF přirozené samočištění a vytváření kalového sedimentu. Kapalná želatina může odstranit pouze omezeně problémové třísloviny, zatím co rozemletá želatina vyžaduje v hektické sklizni vyšší pracovní náklady. Především za chladného počasí projevuje kombinovaný přípravek Erbslöh Mostgelatine CF optimální účinek.

DÁVKOVÁNÍ
Podle zatížení tříslovinami 50-200 ml Erbslöh Mostgelatine CF/100 kg rmutu resp. 100 l moštu.

POUŽITÍ
Erbslöh Mostgelatine CF se aplikuje přímo a bez rozředění do rmutu resp. do moštu. Teplota produktu by měla být při použití minimálně 15 °C. Smysluplné je přidání před odstraněním slizů nebo separací, protože tím se podpoří čiřicí účinek. Podle teploty a zatíženosti kaly sedimentuje Erbslöh Mostgelatine CF po 2-6 hodinách. Dbejte na rovnoměrné rozptýlení ve rmutu nebo v moštu.

Erbslöh Mostgelatine CF se většinou používá v kombinaci s přípravky Seporit PORE-TEC nebo MostRein® PORE-TEC. U poškozeného sběru se může dodatečně pracovat s přípravkem Granucol® GE. Mezi jednotlivými přípravky musí být provedeno důsledné míchání. Dodržte následující pořadí
Granucol® GE – Seporit PORE-TEC/MostRein® PORE-TEC - Erbslöh Mostgelatine CF.

Spoluprokvášení je možné. Lepších výsledků se však dosáhne oddělením kalů před kvašením.

SKLADOVÁNÍ
Skladovat v chladnu a brzy spotřebovat. Před použitím pečlivě protřepat. Kontejner by měl být před a během používání promícháván pomocí míchadla, aby se zamezilo sedimentaci.

Soubor Erbsloh-MostGelatine CF

Nevíte si rady? Pomůžeme vám.

Ing. Radek Žouželka

+420 602 553 941

Ing. Radek Žouželka, technolog